brak komentarzy

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które odbyły się 19-22 grudnia w przepięknej ?Zatoce Sportu? w Łodzi zgromadziło 150 klubów z całej Polski co dało blisko 900-set zawodników startujących. Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie. Najlepszymi zawodnikami tegorocznych zmagań krajowego czempionatu na krótkiej pływalni zostali Alicja Tchórz i Radosław Kawęcki. Co ciekawe pływacy Ci, byli także jedynymi w naszej ekipie, którzy z mistrzostw Starego Kontynentu w Danii przywieźli medale wywalczone w konkurencjach indywidualnych.

W tegorocznych zimowych mistrzostwach Polski rywalizowała również zawodniczka KS Just Swim Jelenia Góra: Dominika Jarkowiec (rocznik 2000), która wystąpiła w sześciu konkurencjach takich jak: 50m stylem klasycznym, 100m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m i 200m stylem dowolnym. Dominika poprawiła swoje rekordy życiowe, a w konkurencjach debiutujących takich jak 200m stylem dowolnym pokazała, że średnie dystanse nie są dla niej wielkim wyzwaniem.

W rywalizacji z czołówką krajową i doświadczonymi zawodnikami raczej jechaliśmy po kolejne doświadczenie na tak mocno obsadzonym czempionacie. Tym bardziej, że chcieliśmy sprawdzić jak przepracowaliśmy ciężki pierwszy rok naszej współpracy. Cieszy mnie dobra forma Dominiki i to, że ponownie zaczęła cieszyć się pływaniem i ciężką pracą na treningach. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że jeszcze sporo pracy przed nami, a w szczególności z wytrzymałością i czeka Nas dużo startów w zawodach w przyszłym roku – oznajmia trener zawodniczki Marcin Binasiewicz.

fot.megatiming.pl