Klub sportowy Just Swim Beavers istnieje od 2010 roku. U podstaw jego założenia leży pasja, ale też poczucie odpowiedzialności. To troska o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci zachęciły kilku pasjonatów pływania do tego, aby dzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą z najmłodszymi. Pływanie bowiem to nie tylko sport, to przede wszystkim ważna i przydatna umiejętność. To właśnie takie podejście spowodowało, że Klub rozwinął się w ciągu kilku lat z grupy liczącej kilkanaście osób do ponad 450 członków, przy czym ilość Klubowiczów stale rośnie.

Just Swim Beavers to:

• całościowe podejście kształtujące umiejętności pływackie oraz świadomość bezpieczeństwa w wodzie,
  • profesjonalna kadra trenerska
  • ciągłość rozwijania umiejętności pływackich (zróżnicowanie grup pod względem umiejętności).

W kwietniu 2023 roku Klub przeszedł rebranding i zmienił nazwę na Just Swim Beavers.

Skąd nazwa Just Swim Beavers?

Beaver = bóbr, a jak wiemy, Jelenia Góra położona jest nad rzeką o takiej nazwie. Jesteśmy przywiązani i dumni z miejsca, w którym żyjemy i z naszej lokalnej społeczności.

Przede wszystkim jednak bobry są doskonałymi pływakami, spędzającymi w wodzie większość życia. Zwierzęta te potrafią nurkować i utrzymywać się pod wodą przez długi czas.

Warto pamiętać, że bóbr jest jednym z symboli natury i dzikości, a przy tym pracowitym zwierzęciem, co też doskonale nam pasuje.

Statut Klubu

Pobierz i poznaj statut klubu Just Swim Beavers

Misja, wizja i wartości

Misja:
Rozpowszechnianie aktywności fizycznej, inspirowanie do uprawiania sportu wyczynowego oraz rozwijanie wszechstronnych umiejętności wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, czerpiąc przy tym radość z pływania.

Wizja:
Stać się klubem pływackim, który rozbudza pasję do pływania w całej społeczności lokalnej, rozwija umiejętności i talenty pływackie, a jednocześnie kształtuje wartości i postawy wykraczające poza pływalnię.