brak komentarzy

Zimowe Mistrzostwa Nowa Ruda 2017

Wysoka frekwencja na Zimowych Mistrzostwach Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego to już nic dziwnego ? to najważniejsze zawody DOZP. W miniony weekend 08-09 grudnia w Nowej Rudzie było miejscem zmagań najlepszych pływaków Dolnego Śląska. W tegorocznych zimowych mistrzostwach startowało 41 klubów, co dało 477 startujących zawodników głownie dolnośląskich. Nie mogło na tych zawodach zabraknąć zawodników z KS Just Swim Jelenia Góra, w bardzo licznym gronie (27 zawodników) walczyli o medale i rekordy życiowe. Większość zawodników reprezentuje nie tylko klub pływacki Just Swim ale również klasy sportowe o profilu pływanie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze.
?Nasi podopieczni walczyli o jak najlepsze lokaty, jak również o rekordy życiowe, ale cały czas mamy świadomość, że rywale są w bardzo dobrej formie ? mówi Marcin Binasiewicz, szef wyszkolenia w Just Swim Jelenia Góra i klas pływackich i dodaje – Każdy rekord życiowy sprawiał Nam wielką radość, a wartościowych wyników było naprawdę dużo. Praktycznie w każdym starcie zawodnicy bili swoje ?życiówki?. Szczególnie cieszą dobre chociażby występy Kuby Miliszkiewicza(2004), Natalii Stelmaszczyk(2004), dla których rok 2018 będzie obfitował w zawody o randze Mistrzostw Polski?.

Zawodnicy KS Just Swim zdobyli łącznie 7 medali 4 srebrnych i 3 brązowe, na wyróżnienie zasługują ekipy sztafet 4x100m stylem zmiennym zajęli 2 m-ce w składzie: Weronika Wojtaczka, Agata Zapora, Ula Rakucka i Dominika Książek, a tuż za nimi 3 m-ce zajęli w składzie: Oliwia Górka, Greta Jośko, Malwina Ćwiąkała i Justyna Dudek, a w klasyfikacji OPEN 2 m-ce też wśród kobiet zajęła sztafeta starszych dziewcząt w składzie: Natalia Stelmaszczyk, Alicja Kowalska, Pola Krygiel oraz Dominika Jarkowiec. Również ekipa sztafet wśród chłopców zajęła 2 m-ce w tej samej konkurencji w składzie: Hubert Skowron, Bartek Rybiałek, Bartosz Bancewicz i Jakub Jędruch. Medale koloru brązowego zdobyła również Dominika Książek w stylu dowolnym na dystansie 100 metrów oraz dwa medale koloru srebrnego Dominika Jarkowiec na dystansie 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym.
?Podsumowując ? udane dla nas zawody, wszyscy zrobili duży progres, a za rok będziemy jeszcze lepsi. Tym bardziej, iż nasi zawodnicy nie poddają się pomimo drobnych niepowodzeń?- potwierdza Agnieszka Grycka szkoleniowiec Just Swim.