brak komentarzy

VIII Karkonoski Puchar Sprintu – relacja

W weekend 17 – 18 listopada 2018r. na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 już po raz ósmy odbył się Karkonoski Puchar Sprintu. W ósmej edycji udział wzięła rekordowa ilość zawodników bo aż 536 z 29 klubów z całej Polski. ?Jest to niewątpliwie sukces ponieważ pływanie cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Jeleniej Górze ale i całej Polsce. Bardzo nas to cieszy? – mówi Trener KS Just Swim, organizator Marcin Binasiewicz

Takiej ilości pływaków Jelenia Góra i basen przy SP11 jeszcze nigdy nie ?widziały? i należy podkreślić, że pomimo dużej liczby uczestników zawody zostały bardzo sprawnie przeprowadzone. Nieoceniona była tutaj praca wolontariuszy, a w tym rodziców klubowiczów, samych klubowiczów, rodziców uczniów z klas pływackich w SP 11, DJ?a Jewgienija Brzozowskiego, klubowych trenerów i Zarządu KS Just Swim Jelenia Góra.

Rywalizacja odbywała się w formule takiej jak Mistrzostwa Polski czyli z porannymi eliminacjami i wieczornymi finałami. W sobotę rywalizowano na dystansach 50m, sztafetach w stylu dowolnym oraz w bardzo widowiskowym wyścigu australijskim. Tego dnia wystąpili również najmłodsi adepci pływania z roczników 2009 i młodsi. Rywalizowali oni na dystansie 25 metrów. Dla wielu był to debiut w tak dużych zawodach. Podkreślić trzeba jednak, że wszyscy zawodnicy wypadli znakomicie pomimo ogromnego stresu a każdy z najmłodszych uczestników uhonorowany został pamiątkowym medalem. W niedzielę zawodnicy pływali na dystanse 100m oraz odbyły się sztafety w stylu zmiennym.

Rekordowa była nie tylko ilość startujących zawodników ale również osiągnięte wyniki- pobito aż 12 rekordów mitingu.

Klasyfikację medalową wygrał Klub UKS Shark Rudna zdobywając 68 medali ? 30 złotych, 23 srebrnych i 15 brązowych. Nie udało się zatem klubowi Just Swim obronić pucharu ale 35 medali (3 złote, 16 srebrnych, 16 brązowych) jest również imponującą liczbą, niestety zdobyte tylko 3 złote medale pozwoliły zająć 10 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Najbardziej prestiżowa klasyfikacja generalna w kategorii Open przedstawia się następująco:

– Kobiety:

1. Aleksandra Kościelniak ? UKS SHARK RUDNA ? 2387 pkt.

2. Oliwia Gąsior – UKS SHARK RUDNA ? 2188 pkt.

3. Maja Trefler ? UKS ORKA LUBAŃ ? 2170 pkt.

– Mężczyźni:

1. Rafał Kusto – UKS ORKA LUBAŃ ? 2672 pkt.

2. Jakub Adamczak – UKS SHARK RUDNA ? 2328 pkt.

3. Radosław Puzio – UKS ORKA LUBAŃ ? 2190 pkt.

Należy wspomnieć o jeszcze jednym rekordzie. W VIII Karkonoskim Pucharze Sprintu udział wzięło 132 zawodników KS Just Swim. Nigdy i na żadnych innych zawodach taka ilość zawodników nie reprezentowała naszego Klubu.

Zawody nie odbyłyby się bez wsparcia sponsorów, dużą przychylnością i hojnością wykazały się: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Fundacja KGHM Polska Miedź, Kurowski Group, TYR, Codetwo, PPHU Okular, Miasto Jelenia Góra, Divemed, Helios. Za całe wsparcie serdecznie dziękujemy.

Organizatorowi VIII Karkonoskiego Pucharu Sprintu przekazano wiele gratulacji za świetnie zorganizowane zawody i obietnice uczestnictwa w przyszłorocznych zawodach, które już 13 i 14 kwietnia 2019r oczywiście w Jeleniej Górze. Serdecznie zapraszamy !