brak komentarzy

UDANE STARTY PŁYWAKÓW KS JUST SWIM JELENIA GÓRA W LUBANIU

W miniony weekend 16-17.03.2018r na pływalni w Lubaniu odbyły się XI Pływackie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza, w których wzięło udział aż 58 pływaków z Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra.

W pierwszym dniu zmagań rywalizowali młodzi pływacy czyli roczniki 2006 i młodsi. Bardzo dobre starty zaliczyli zawodnicy z roczników 2010 i 2011, tj. Julian Woźny, Tymoteusz Krynicki, Konstanty Trusewicz i jego brat bliźniak Nikodem i kilku debiutantów tj. Janek Białożyt, Hubert Buratyński. Braciom udało się stanąć na podium, Nikodem wygrał konkurencję 25m stylem grzbietowym a jego brat Kostek był drugi. W stylu dowolnym Kostek wywalczył trzecie miejsce a Nikodemowi niestety spadły okulary i był piąty. Olimpia Puszkiel wygrała konkurencję 50m stylem grzbietowym, Krystian Kasprzak był drugi na 50m stylem klasycznym i 50m stylem motylkowym, Julia Drewnik była trzecia na 50m stylem dowolnym i Agata Zapora też trzecia na 50m stylem klasycznym.

Drugiego dnia bezkonkurencyjny był Jakub Miliszkiewicz który w trzech swoich startach był trzy razy pierwszy, 100m stylem zmiennym, 100m stylem klasycznym i 100m stylem dowolnym. W tej ostatniej konkurencji uzyskał rewelacyjny czas 59.39; została ?złamana? magiczna granica jednej minuty ? rewelacja. Kolejne trzy medale tego samego dnia zdobył Wojciech Mynarski, syn trenerki Just Swim, pani Agnieszki Gryckiej, zdobył srebrny medal na 100m stylem zmiennym i dwa razy trzecie miejsca na 100m stylem motylkowym i 100m stylem grzbietowym. Dwa brązowe medale zdobyła Pola Krygiel w konkurencjach 100m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym. Srebrny medal do kolekcji Just Swim dołożył Maciej Bordziłowski w konkurencji 100m stylem klasycznym.

O pechu mogą mówić nasze sztafety, które wywalczyły dwa razy czwarte miejsca pierwszego i drugiego dnia zawodów.

Należy dodać że w klasyfikacji medalowej KS Just Swim wywalczył czwarte miejsce zdobywając 17 medali (5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych), pozostawiając w pokonanym polu takie teamy jak AZS AWF Wrocław czy Juvenia Wrocław.

Kolejny sprawdzian dla naszych pływaków już niebawem bo 7 i 8 kwietnia na własnym basenie na VII Karkonoskim Pucharze Sprintu.