brak komentarzy

Relacja z VII Karkonoskiego Pucharu Sprintu

W miniony weekend (7-8.04.2018r) odbył się już VII Karkonoski Puchar Sprintu. Jest to wydarzenie, które od lat organizuje nasz Klub. W tym roku po raz pierwszy Puchar trwał 2 dni i udział w nim wzięli nasi Klubowicze a także zawodnicy z całej Polski, w tym wielokrotni mistrzowie Polski – Paweł Juraszek i Rafał Kusto.

W pierwszym dniu zawodnicy startowali na dystansie 50 m stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym i klasycznym. Ponadto odbyły się wyścigi sztafetowe oraz przeprowadzono rzadko spotykany w Polsce wyścig australijski. W drugim dniu Pucharu zawodnicy rywalizowali na dystansie 100 m stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym, zmiennym i klasycznym.

Zawody odbywają się w 4 kategoriach wiekowych.

Zwycięzcami w wielobojowej klasyfikacji generalnej według punktów FINA zostali:

klasyfikacja kobiety:

  • I miejsce: Marcelina Dopart
  • II miejsce: Dominika Sasin
  • III miejsce: Olga Przybysz

Klasyfikacja mężczyzn:

  • I miejsce: Paweł Juraszek
  • II miejsce: Rafał Kusto
  • III miejsce: Kacper Dereń

Zwycięzcą w klasyfikacji medalowej został Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra zbywając aż 45 medali !!! Bardzo Wam za to dziękujemy !!!

Wszystkie wyniki zawodów dostępne są na stronie: http://live.megatiming.pl/nadobny/2018/04_08_jelenia/wyniki.pdf .

Jednocześnie z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym zawodnikom za ich doskonałe starty. Bardzo serdecznie dziękujemy również rodzicom naszych Klubowiczów, wolontariuszom oraz sponsorom bez, których impreza ta nie mogłaby się odbyć: firmie Kurowski Group sp.z o.o, CodeTwo sp. z o.o, PWiK Wodnik sp. zo.o, Zorka sp. z o.o, Kinie Helios, firmie Auto Części USA, Salonowi Optycznemu Okular Anita Krawaritis Krzystof Berczuk, Sunbarell.pl firmie DiveMed, Hotelowi Gołębiewski oraz Karkonoskiemu Parku Narodowemu.

Już w listopadzie zapraszamy na VIII Karkonoski Puchar Sprintu.