brak komentarzy

Relacja i podsumowanie letniego obozu SPORT CAMP JUST SWIM 2023 w Pobierowie

Kolejny obóz za nami!!! W tym roku postawiliśmy na wypoczynek w jednym z najbardziej atrakcyjnych kurortów na Pomorzu Zachodnim, w urokliwej miejscowości Pobierowo. Uczestnicy podczas trwania obozu sportowo-rekreacyjnego Sport Camp Beavers, aktywnie spędzili 10 dni, od 21 lipca 2023 r. do 31 lipca 2023 r.

Program obozu realizowany był w trzech blokach zajęciowych, dzielonych posiłkami oraz odpoczynkiem.

Zajęcia podczas bloków odbywały się w grupach, uczestnicy byli podzieleni w zależności od programu bloku i organizowanych zajęć.
Głównym elementem codziennych zajęć była rywalizacja fair play w ramach Beavers Challenge. Uczestnicy byli podzieleni na cztery grupy pn. ?Pijane Rekiny?, ?Wojownicy Hagrida?, ?Spocone Delfiny? i ?4 Fox?, w różnych składach wiekowych. Każda grupa wspólnie ustaliła swoją nazwę oraz okrzyk, należy tu wspomnieć, że dzieci wykazały się dużą kreatywnością. Podczas challeng?u grupy zdobywały punkty między innymi w konkurencjach sportowych tj. wyścig z podaniem piłki, rzut do kosza, podania drużynowe, toczenie piłki, zbijak i wiele innych, a także w konkurencjach tj. quiz obozowy, taniec, wyścig do miasta czy odnajdywanie symboli na terenie ośrodka. Dodatkowo w ramach challeng?u zostało przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy przy użyciu fantomów, po którym grupy mogły uzyskać dodatkowe punkty z zademonstrowania bezpiecznej pozycji oraz RKO. Challang Beavers wygrała grupa ?Spocone Delfiny? z dużą przewagą punktową. Miejsce II zajęła grupa ?4 Fox?, miejsce III grupa ?Pijane Rekiny? z niewielką przewagą punktową.
Podczas obozu zajęcia również odbywały się w podziale na trzy grupy wiekowe, w trakcie których każda grupa realizowała inny program. W ramach tych zajęć zrealizowano kurs samoobrony, crossfit, zwiedzanie ruin kościółka w Trzęsaczu na hulajnogach, geocaching oraz spacer do ruin domu letniskowego Ewy Braun.

Podczas trwania obozu nie mogło również zabraknąć chwil spędzonych razem podczas relaksu i dobrej zabawie. Dwukrotnie szaleliśmy i tańczyliśmy podczas festiwalu kolorów. Dwukrotnie relaksowaliśmy się w Aquaparku SPA Sandra w Niechorzu. Odwiedziliśmy Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie oraz Labirynt Luster w Trzęsaczu. Plażowaliśmy nie tylko na plażach w Pobierowie, ale także w trakcie wycieczki rowerowej na plażach Rewala. Dodatkowo udało nam się doświadczyć wrażeń z przejazdu zabytkową kolejką wąskotorową, która liczy już sobie przeszło 100 lat.

W trakcie obozu dzieci miały zagospodarowaną każdą chwilę, nawet w dni kiedy należało im się trochę odpoczynku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział, dobrą zabawę oraz rodzicom za zaufanie.
Do zobaczenia na kolejnych obozach.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej foto relacji: