brak komentarzy

Relacja i podsumowanie JustObozu Lubniewice

Na pełen atrakcji wypoczynek mogły liczyć w tym roku uczestnicy Naszego obozu, którzy aktywnie spędzili 10 dni nad jeziorem Lubiąż w malowniczo położonej miejscowości Lubniewice od 27 czerwca 2021 r. do 7 lipca 2021 r.

Program obozu realizowany był w trzech blokach zajęciowych, dzielonych posiłkami oraz odpoczynkiem. W trakcie obozu dzieci miały zagospodarowaną każdą chwilę, nawet w dni kiedy należało im się trochę odpoczynku, czas ten był zorganizowany w formie rekreacji.

Uczestnicy przede wszystkim realizowali zajęcia z zakresu turystyki rowerowej, zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się na drogach oraz w kolumnach. Na dwóch kółkach zwiedzali okolice miasta Lubniewice w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim,  położonego nad jeziorami Lubiąż i Krajnik. Nieopodal znajduje się także największe jezioro w okolicy ? Lubniewsko. Liczne trasy rowerowe, często ciężkie, piaszczyste wymagały sporo wysiłku, ale w pełni zaspokajały wymagania uczestników. Just obozowicze mieli okazję spróbować swoich sił podczas pływania na deskach SUP, kajakach, rowerach wodnych oraz pływanie na pontonie za motorówką.

W pełni korzystaliśmy z warunków, na których się znaleźliśmy, mianowicie uczestnicy korzystali z plaży i kąpieli w jeziorze. Położenie ośrodka przy samym jeziorze i zaopatrzenie w sprzęt pozwalało uczestnikom skorzystać z wielu atrakcji wodnych. Jedną z konkurencji olimpiady obozowej był sześciobój, podczas którego każdy uczestnik wykonywał inną konkurencję ? bieg, pływanie na desce SUP, pływanie kajakiem, pływanie wpław, bieg, jazda na gokarcie.

Uczestnicy podzieleni byli na 4 grupy olimpiadowe w równych składach pod względem wieku. Najstarsi kapitanowie losowali kolejnych członków swoich drużyn w kategoriach wiekowych. Następnie ustalali wspólnie nazwy drużyn oraz okrzyki. W ramach olimpiady obozowej grupy pod szyldem ?Igły?, ?Gazowane gołębie?, ?Szyszunie? oraz ?Team Sosnówka? rywalizowali w różnych konkurencjach zarówno intelektualnych (np. scenki kabaretowe, Quizz wiedzowy, przygotowanie opowiadania) jak i sportowych (wyścigi sztafetowe, turniej siatkówki, ręcznikówki, czy sześciobój sportowy). Olimpiadę obozową wygrała drużyna „Gazowane Gołębie” w składzie: Ola, Antoni, Antek, Hania, Kasia, Marysia i Weronika. Drugie miejsce zajęły ” Szyszunie” w składzie: Julia, Michella, Karina, Rozalia, Natalia, Antonina, Weronika. Na trzecim miejscu uplasowały się „Igły” – Paweł, Magda, Weronika, Filip, Hubert, i Kacper. Stawkę zamknął „Team Sosnówka” w składzie: Kuba, Antonina, Zuzanna, Nikodem, Julian i Alicja. Gratulujemy uzyskanych wyników, ale przede wszystkim zaangażowania i poświęcenia we wszystkich konkurencjach.

2 i 3 lipca w ramach powitania lata w Lubniewicach odbyły się koncerty na scenie w Naszym ośrodku. W tych dniach w blokach wieczornych połączyliśmy gry i zabawy rekreacyjne typu bule, molki, siatkówka ze słuchaniem muzyki na żywo. Wybraliśmy się również na zwiedzanie położonego ok. 500 m od Nas Zamku Książąt Lubomirskich, gdzie wraz z elektronicznym przewodnikiem mieliśmy możliwość zapoznać się z historią powstania Zamku i życia jego mieszkańców.

Niestety nie zabrakło również trochę mniej sprzyjającej pogody. Dwa deszczowe dni przeznaczyliśmy na rozrywki intelektualne, gry integracyjne oraz kreatywne zabawy.

W ostatnim dniu spotkaliśmy się przy pożegnalnym ognisku, na którym uczestnicy odgrywali wcześniej przygotowane spektakle. Odkryło się kilka talentów. Podsumowaliśmy konkurs czystości, który wygrały najmłodsze uczestniczki z domku nr 35 – Weronika, Natalka, Weronika i Marysia. Domek błyszczał, a dziewczynki świeciły przykładem!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i dobrą zabawę. Do zobaczenia na kolejnych obozach.

Foto Relacja: