brak komentarzy

Prelekcje w ramach akcji „Bezpiecznie nad wodą”

Na początku tego roku nasz Klub przeprowadził w jeleniogórskich przedszkolach serię prelekcji dla dzieci dotyczącą bezpiecznego przebywania w wodzie i nad wodą. Analogiczne zajęcia przeprowadziliśmy teraz w  jeleniogórskich szkołach podstawowych.

Działając w Klubie wiemy, że zdobyte przez naszych Klubowiczów umiejętności pływackie i wiedza pozwolą im spędzać spokojnie i bezpiecznie czas nad wodą. Wiem jednak jak ważne jest to żeby jak najwięcej dzieci zdobyło taką wiedzą, dlatego staramy się dotrzeć zarówno do szkół jak i przedszkoli. Prowadząc prelekcje chcemy podzielić się naszą wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem z dziećmi aby w okresie wakacji czuły się bezpiecznie będąc nad wodą.

Podczas prowadzonych przez nas zajęć dzieci poznawały podstawowe oznakowania jakie występują na kąpieliskach, zasady bezpiecznego przebywania nad wodą, zapoznały się z pracą ratownika, nauczyły się jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia dedykowane były uczniom klas I-III z jeleniogórskich szkół podstawowych i udział w nich był bezpłatny.

Mamy nadzieję, że zajęcia wpiszą się na stałe w naszą działalność i nadal będą tak popularne jak dotąd.

Wszystkim szkołom, które wzięły  udział w zajęciach bardzo serdecznie dziękujemy !