brak komentarzy

Poradnik: wyjazdy na zawody.

Pierwsze wyjazdy na zawody wiążą się nie tylko z przygotowaniem psychicznym i umiejętnościowym, ale często sytuacją która budzi wiele wątpliwości i pytań. Poniżej podpowiadamy jak się przygotować na tę okoliczność.

Zanim jednak przejdziemy do konkretów to należy wiedzieć, że zawody w których uczestniczymy mają własne regulaminy i zasady. Jedną z najważniejszych zasad jest kwestia finansowania zawodów. Organizatorzy wymagają zgłoszenia minimum 7 dni przed zawodami konkretnych danych osób startujących (dane osobowe oraz jakim stylem ma płynąć zawodnik), takim zgłoszeniem zajmuję się klub. Najpóźniej 4 dni przed zawodami klub ma prawo skreślenia (zamiana startów nie jest dozwolona) dowolnej liczby osób. Ale po wyznaczonym terminie (tych 4 dni) od każdego uczestnika pobierana jest opłata startowa bez względu na przyczynę rezygnacji. Dlatego prosimy o dopilnowanie, aby najpóźniej na 4 dni przed zawodami poinformować o ewentualnym nie uczestniczeniu w zawodach. W przeciwnym razie rodzic jest zobowiązany do pokrycia kosztów opłaty startowej. Jeśli chodzi o transport to koszt jest ustalany do konkretnych zawodów i klub informują o tym na bieżąco.

Co należy zabrać na zawody:

  • Dwa ręczniki (min. ilość ręczników to 1, najczęściej każda osoba startuje przynajmniej 2 razy co powoduje, że przynajmniej dwa razy będzie musiała się wycierać).
  • Strój pływacki ? i tu ważna informacja dla chłopców spodenki muszą być zgodne z przepisami FIVB (kąpielówki ! Nie szorty kąpielowe). Przepis ten jest przestrzegany bardzo rygorystycznie. U dziewczynek należy pamiętać o stroju jednoczęściowym.
  • Klapki.
  • Czepek i okularki (nie zaszkodzą zapasowe).
  • Koszulka i spodenki do rozgrzewki na lądzie.
  • Czasem na dłuższe zawody dobrze mieć ze sobą karimatę aby móc wygodnie odpocząć.
  • Dobrą muzykę lub książkę lub ewentualnie telefon ????, do ?zabicia? czasu między startami.
  • Oczywiście napoje i suchy prowiant.
  • Nie zaszkodzi małe kieszonkowe.

Należy również przestrzec dzieci o prawidłowym i bezpiecznym zachowywaniu się na zawodach. Rodzicu pamiętaj, że start Twojego dziecka w jakichkolwiek zawodach jest dla niego wielkim przeżyciem. Wspierajcie zatem dzieci bez względu na osiągnięte wyniki, bądźcie z nich dumni. Każda wygrana i przegrana jest cennym doświadczeniem i to jak teraz Wasze dzieci będą sobie z nią radzić ukształtuje ich postawę na całe życie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach bo to wspaniała przygoda !