brak komentarzy

Niesamowity początek sezonu pływackiego KS Just Swim – Zawody w Brzegu Dolnym

W sobotę 29 września 2018r. na pływalni w Brzegu Dolnym, zawodnicy Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra zainaugurowali kolejny sezon pływacki. W IV Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Prezesa PCC Rokita wzięło udział 30 pływaków z Jeleniej Góry. Zawody te odbyły się na początku sezonu i forma zawodników była wielką niewiadomą.  Obawy okazały się nieuzasadnione, bo młodzi pływacy zdobyli 35 medali stając 11 razy na pierwszym miejscu podium, 10 razy na drugim i 14 razy na trzecim. W klasyfikacji medalowej Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra uplasował się na drugim miejscu, tuż za bardzo mocną ekipą ?Korala? Wrocław, który zdobył o trzy medale złote więcej ale w ilości medali zdobył o 14 mniej.
Największymi osiągnięciami mogą pochwalić się nasi multimedaliści czyli:

• Dominika Książek ? 1 miejsce 100m stylem dowolnym, 1 miejsce 200m stylem dowolnym, 1 miejsce 50m stylem dowolnym.
  • Krystian Kasprzak ? 1 miejsce 100m stylem zmiennym, 1 miejsce 50m stylem motylkowym, 2 miejsce 50m stylem dowolnym.
  • Maksym Woźny – 1 miejsce 100m stylem dowolnym, 2 miejsce 200m stylem dowolnym, 2 miejsce 100m stylem grzbietowym.
  • Szymon Grabiński ? 1 miejsce 50m stylem dowolnym, 1 miejsce stylem motylkowym i 3 miejsce stylem grzbietowym.
  • Justyna Dudek ? 1 miejsce 100m stylem motylkowym, 3 miejsce 50m stylem motylkowym i 3 miejsce 50m stylem dowolnym.
  • Olimpia Puszkiel – 1 miejsce 50m stylem grzbietowym, 3 miejsce 100m stylem dowolnym, 3 miejsce 100m stylem klasycznym.
  • Greta Jośko ? 2 miejsce 100m stylem dowolnym, 3 miejsce 50m stylem dowolnym, 3 miejsce 50m stylem motylkowym.

Pozycje medalowe w swoich kategoriach wiekowych zajęli również:

• Agata Zapora ? 1 miejsce 100m stylem grzbietowym i 2 miejsce 50m stylem motylkowym
  • Hubert Skowron ? 2 miejsce 50m stylem klasycznym i 2 miejsce 100m stylem klasycznym
  • Maja Jędruch – 2 miejsce 100m stylem zmiennym i 3 miejsce 50m stylem dowolnym.
  • Weronika Wojtaczka – 3 miejsce 50m stylem klasycznym i 3 miejsce 100m stylem klasycznym
  • Bartosz Bancewicz ? 3 miejsce 100m stylem dowolnym
  • Malwina Ćwiąkała ? 3 miejsce 200m stylem dowolnym
  • Milena Niedzielska ? 3 miejsce 50m stylem klasycznym
  • Remigiusz Ścigała ? 3 miejsce 50m stylem grzbietowym

Należy dodać że sztafety 4x50m stylem dowolnym kobiet i mężczyzn stanęły na drugim stopniu podium. Sztafeta kobiet w składzie: Dominika Książek, Malwina Ćwiąkała, Justyna Dudek, Agata Zapora, sztafeta mężczyzn w składzie: Maksym Woźny, Bartosz Bancewicz, Hubert Skowron i Krystian Kasprzak.
Jak widać z długiego zestawienia połowa, z 30 startujących z naszego klubu  wywalczyła miejsca na podium, co jest bardzo dobrym osiągnięciem.
Cieszą nie tylko medale ale również osiągnięte wyniki. Wszyscy startujący zawodnicy z KS Just Swim Jelenia Góra poprawili swoje rekordy życiowe, co świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu do sezonu 2018/2019.
Przed nami kolejne zawody, bardzo prestiżowy Memoriał Marka Petrusewicza we Wrocławiu, Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego w Legnicy i w dniach 17-18 listopada Karkonoski Puchar Sprintu w Jeleniej Górze, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków pływania.

Zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach.